Publication •  19.10.2022

Тетяна Лебухорська: Жінки обертають світ

Something went wrong. Please try again later...
Talenta_speaker  

Тетяна Лебухорська, голова ГО «Буковинська агенція регіонального розвитку», старша менторка Програми «TalentA-2022. Антикрихкість», розповідає, як допомагала учасницям перетворювати ідеї в якісні проєкти. 

Тетяно, що кожен з нас може зробити для Перемоги?

Звісно, все залежить від того, де кожен з нас знаходиться, як нас війна зачепила і наскільки стійка наша психіка. Тобто, як ми реагуємо на величезну кількість негативних новин, болю, страхів. Волонтерити та донатити на Збройні Сили України - це дуже важливі шляхи наближення перемоги, але не єдині. Якщо у вас є робота - працюйте, робіть свою справу якісно та заробляйте на життя собі та своїм рідним. Якщо ви не потребуєте допомоги від держави чи гуманітарних організацій, ви вже робите свій внесок. Адже кількість людей, які залишаються без нічого, щодня зростає. Допомагайте їм, якщо маєте таку можливість.

Сьогодні вкрай важливо, аби працював український бізнес, - підтримуйте місцевих виробників, купуйте локальну продукцію. І головне - не опускайте руки. Перемога за нами, тож треба закатати рукава та наближати її.

Ви вже третій рік поспіль є менторкою для учасниць TalentA. Чому для вас це важливо?

Жінки обертають світ, тому я з радістю долучаюсь до проєктів, які допомагають жінкам розвиватись, зростати та ставати сильнішими. І я щаслива, що ми маємо багато прикладів такого росту.

Чим цьогорічні проєкти відрізняються від минулорічних?

Ключова різниця в тому, що попередні два роки у програмі TalentA підтримували соціальні проєкти, спрямовані на підвищення продовольчої безпеки у громадах учасниць. Завданням менторів було допомогти учасницям зрозуміти проблематику в громаді, визначитись, над вирішенням яких проблем учасниці готові працювати, допомогти розробити актуальний план дій та, власне, правильно заповнити форму проєктної заявки. У цьому ж році, враховуючи прагнення Corteva Agriscience наблизити Перемогу, ми зупинились на підтримці бізнесу учасниць. Адже ми розуміємо, з одного боку, важливість аграрного сектору для країни, а з іншого - ті ризики та втрати, які понесли всі фермери та аграрії країни. Відтак, проєкти учасниць у цьому році повинні бути спрямовані на подолання наслідків війни, вирішення тих проблем, які виникли власне через війну. Таких проблем дуже багато: від втрати ринку збуту чи джерел постачання сировини, до повної окупації чи втрати потужностей бізнесу.
Окрім того, у цьому році Сorteva Agriscience виділила безпрецедентний грантовий фонд - 2,5 млн грн, завдяки чому підтримку отримають щонайменше 7 учасниць.

Що насамперед зробите після нашої Перемоги?

Дозволю собі поплакати, але від щастя. А далі - нові цілі для того, аби відбудувати Україну ще кращою, та робота для досягнення цих цілей.