Publication •  27.09.2022

Маргарита Антохіна: Фермерство вимагає великої відповідальності

Something went wrong. Please try again later...
Анохіна.  

Учасниця програми TalentA-2022 Маргарита Антохіна про участь в програмі, свій бізнес та новий шлях жінки-фермерки.

Профайл учасниці: Маргарита Антохіна працює в сільськогосподарському підприємстві ПП "ЛАН", яке знаходиться у Дніпропетровській області та займається вирощуванням пшениці, ячменю, зернових, кукурудзи та соняшника. Маргарита – бухгалтер та бере активну участь в сільськогосподарській діяльності: виборі засобів захисту рослин та насіння, обговореннях способів покращення рентабельності підприємства, пошуку шляхів виходу з кризи.

Маргарито, як змінилось ваше життя після 24 лютого?

Раніше ми мали довгострокові задуми. Зараз ми не плануємо наперед, бо не знаємо, що буде далі. Щодня радіємо, що живемо не в окупації, а в безпечнішому місці. Намагаємось робити те, що хочемо сьогодні, бо завтра може не бути. Поки наші воїни на передовій, ми у межах своїх можливостей допомагаємо тут. І доки ми будемо працювати, будемо допомагати їм, сплачуючи податки чи надсилаючи благодійні внески.

Наші землі та потужності знаходяться на межі з Харківською областю і ми працюємо поблизу небезпеки, утім, не зупиняємось. Адже відповідальні за людей у селі, які сподіваються на нас, на отримання прибутку за оренду своїх паїв. Багато жителів не мають доходу і чекають на ці кошти. А щоб ми могли їх заплатити, ми зобовʼязані вирощувати свою продукцію далі. Тож ми нікуди не переїхали і дякуємо Богу, що є можливість працювати і робити свій внесок у перемогу.

Як це бути сучасною жінкою-фермеркою?

Я дуже люблю свою роботу, люблю працювати та бачити результат. Зі школи мріяла стати бухгалтером. І так трапилось, що доля привела мене на агропідприємство. Мені дуже пощастило, адже працюю із задоволенням й отримую за це гарний дохід.

Ця робота вимагає великої відповідальності. У фінансовому обліку часто відбуваються зміни, за ними потрібно стежити, адже за кожне порушення - великі штрафи. Щодо безпосередньо сільськогосподарської діяльності, то треба вміти ухвалювати рішення і бути готовим, що помилки коштують дуже дорого.

У цьому році ви знову долучились до освітньо-грантової програми TalentA. Чому для вас це важливо?

Зерновий бізнес під час війни став нерентабельним, адже порти зачинені. І ми не можемо просто зупинити роботу, все залишити і піти. У нас є зобовʼязання перед людьми - щодо оплати оренди, перед банками - щодо виплати кредитів, перед державою – щодо сплати податків. Тож нам потрібно працювати, потрібно придумати, як зробити бізнес прибутковим.

Програма TalentA нам в цьому допомагає. У нашій сфері дуже швидко все змінюється, за цим потрібно слідкувати і постійно вчитись. Corteva Agriscience - прогресивна компанія. Вона не стоїть на місці. Її спікери - це люди з досвідом, які діляться своїми знаннями, підказують різні деталі. І не потрібно шукати цю інформацію скрізь, витрачати на це час, якого у нас, жінок-фермерок, обмаль.

Зараз ви навчаєтесь в освітньому хабі програми. Якої лекції чекаєте найбільше і чому?

Я слухаю всі лекції, і в кожній знаходжу щось корисне для себе, щось, що дозволяє вирішувати якусь із проблем на роботі. Ці знання - практичні, відповідають моїм теперішнім запитам.

Я щиро вдячна організаторам програми TalentA, що в такий складний час дають нам можливість долучатись до навчання. Для мене це дуже важливо. ТalentA дає нові знання, натхнення та надію, що в Україні все буде добре.

Про що найбільше мрієте зараз?

Про перемогу та розквіт України.